Na lang wikken en wegen besloten om een slim deurslot te proberen. We hebben een lijstje van eisen en wensen gemaakt en hier kwam de Nuki Ultra als winnaar uit.
De Nuki 4 viel af vanwege de lelijke batterijklomp die er onder hangt. Daarnaast moest het cylinderslot worden vervangen door een cylinder met paniekfunctie, dat hadden wij niet. Dat zou betekenen dat we alle cylinders in huis moesten vervangen of 2 verschillende sleutels voor de voor- en achterdeur hebben.
De LOQED viel af vanwege het feit dat je het hele schild moet vervangen, en we waren bang dat dat dan weer niet matchte met ons huidige schild en je dus weer aan het schilderen mag. Daarnaast wat twijfels omdat ze failliet zijn geweest en de kwaliteit van de sensor aan de buitenkant, en het feit dat je dus aan je buitendeur een sensor hebt zitten die misschien aandacht trekt. De Nuki Ultra is van buitenaf onzichtbaar, er zit gewoon een cylinderslot.
De installatie van de Nuki Ultra is eenvoudig. De app begeleidt je netjes bij alles wat je moet doen, stap voor stap. Alles wat je nodig hebt wordt meegeleverd. Het begint met het opmeten van je slot (kaartjes om te meten zijn meegeleverd) en het vervangen van de cylinder voor de Nuki cylinder. Deze maak je op maat door een vernuftig systeem van tussenstukjes en dat werkt prima. Je monteert de cylinder vervolgens in je deur, zet je het slot zelf op de cylinder, kalibreert hem en als dan in mijn geval alles werkt ben je in principe klaar met installeren. Totale tijd was 30 minuten, en als ik het nogmaals zou moeten doen kan het denk ik wel in 15 minuten.
Je krijgt 3 fysieke sleutels bijgeleverd (inclusief kaartje met code om er zelf meer te laten maken) mocht het slot niet meer werken, of als je iemand in je familie hebt die niet met een smartphone overweg kan oid.
De Nuki app is verder ook superduidelijk, je kunt configureren wie er toegang moet hebben (QR codes aanmaken in de app en laten scannen door die persoon, of delen via WhatsApp b.v.), welk soort toegang en of er nog tijdsrestricties aan zitten. Zo zou je er voor kunnen kiezen om de interieurverzorg(st)er alleen op maandag toegang te geven, tussen 08:00 en 12:00 (bijvoorbeeld). Allemaal erg duidelijk en simpel in te stellen.
Verder heeft het slot geofencing, wat wil zeggen dat het slot "weet" waar het zich bevindt en waar jij bent (dmv. positiebepaling op je smartphone). Als je verder dan 100 meter van je huis bent geweest kun je het slot instellen om automatisch open te gaan als je weer de geofence ingaat en het slot via Bluetooth contact maakt met je smartphone. Dat resulteert er in dat, als ik thuiskom van het werk en de auto parkeer op de oprit, de deur al automatisch opengaat zodat ik snel naar binnen kan, erg handig als je je handen vol hebt of het regent hard.
In het begin hadden we wat problemen met het automatisch openen van de deur, dat bleek te liggen aan het niet ver genoeg uit de "geofence" te zijn geweest. Verder werkt het slot probleemloos. Het slot kwam met 84% batterijlading en heeft nu nog 74% lading, terwijl het meerdere keren per dag gebruikt wordt. Nuki claimt tot 6 maanden gebruik op 1 lading, dat haal je denk ik inderdaad ook wel als je hem oplaadt tot 100%. Verder krijg je ruim op tijd waarschuwingen wanneer het slot leeg aan het raken is en deze opgeladen moet worden.
Opladen gaat via een meegeleverd kabeltje (2 meter lang) die magnetisch vastklikt aan het slot. Je hoeft dus geen batterij eruit te halen en het voordeel is dat het slot ook gebruikt kan worden tijdens het opladen. Ik denk dat ik een powerbank ga gebruiken hiervoor, ik heb namelijk geen stopcontact binnen 2 meter van de deur.
Qua lawaai: het is zeker geen stil slot. Wij hebben hem op "Insane" snelheid staan omdat het geluidsniveau op de andere standen niet veel lager is maar wel langer duurt. Storend vinden we het echter ook niet, maar als je hem naast een kinderkamer wil installeren dan zou ik dat eerst even testen qua lawaai.
Wij gebruiken hem nu ruim 2 weken en zijn erg tevreden. Hij is wel prijzig maar de bouwkwaliteit en het design van de universele cylinder laten dat ook wel zien.