Geschreven door Dewy
Bijgewerkt op
31 maart 2026
·
14.21
Hoe gebruik je een muis op je iPad dankzij iPadOS?
Voor de lancering van iPadOS bestelden klanten al regelmatig een muis bij hun iPad. Deze klanten moesten de muis tot hun teleurstelling retourneren omdat iPad geen muisondersteuning bood. Tot nu! Dankzij iPadOS gebruik je voortaan wel een muis op je iPad. Hoe dit werkt, vertellen we je in dit artikel.
Aan de slag met een muis op iPad
Door een muis te koppelen, haal je meer uit je iPad. Je leest hieronder waarom dat zo is.
- Sluit een bluetooth muis aan
- Sluit een bekabelde muis aan
- Stel de cursor in
Waarom een externe muis?
Met een muis en extern toetsenbord, maak je van iPad je laptopvervanger. Dat is handig, bijvoorbeeld als je je iPad zakelijk gebruikt of bijvoorbeeld voor tekstverwerking. In veel gevallen is een muis dan handiger om mee te navigeren dan met het touchscreen van je iPad. Zo scroll je gemakkelijk door je bestanden, of maak je snel selecties.
Een bluetooth muis (of Magic Mouse) aansluiten
Zorg dat je bluetooth muis is opgeladen of werkende batterijen heeft.
- Open de Instellingen app op je iPad.
- Tik op Bluetooth en schakel bluetooth in
- Zorg dat je muis in pairing modus staat. Soms druk je hiervoor een knop in.
- Je iPad zoekt nu naar beschikbare bluetooth apparaten.
- Selecteer bij Apparaten de muis die je wilt koppelen.
- Wordt er een pincode gevraagd om je Magic Mouse te koppelen? Voer dan '0000' in.
Een bekabelde muis aansluiten
Wil je een muis met kabel aansluiten op je iPad? Dan gebruik je de usb C aansluiting op je iPad. Heeft je muis een usb A aansluiting? Dan heb je een bijpassende adapter nodig.
- Steek eventueel de adapter in je iPad.
- Sluit je muis aan op de adapter.
- Ga naar Instellingen → Toegankelijkheid → Aanraken.
- Kies AssistiveTouch en schakel deze optie in.
Cursor instellen
Zodra je de muis inschakelt, verschijnt er een stip ter grootte van een vingertop op je scherm. Dit is nu je cursor. Je kunt ook de snelheid van je muispijl wijzigen. Dit doe je via Instellingen → Toegankelijkheid → AssistiveTouch. Hier pas je ook de kleur van je cursor aan. Wil je de knoppen van je muis een bepaalde taak geven? Ook dat doe je in dit overzicht.
Artikel van Dewy
Apple specialist.