Elgato levert met de Wave:1 en Wave:3 uitstekende microfoons, met een unieke 'clipguard' functie die er voor zorgt dat de microfoon nooit begint te 'clippen' als het enthousiasme stijgt. De opname van de microfoon klinkt gewoon goed, en pas bij veel duurdere varianten met (duurdere) externe (XLR) aansluitingen komt er een noemenswaardig verschil. Dit verschil wordt overigens teniet gedaan als deze wordt gebruikt voor VOIP (Teams, Discord, Teamspeak, Skype) of live streaming (Youtube, Twitch) omdat hier compressie wordt toegepast.
Helaas bied de ingebouwde koptelefoon uitgang niet genoeg vermogen om mijn koptelefoons voldoende aan te sturen (volume modulatie treed op). De microfoon kan ook geconfigureerd worden dat deze uit de koptelefoon uitgang 100% afspeelt wat de microfoon opneemt (live zonder vertraging) maar als deze wordt aangesloten op de ingang van een andere geluidskaart komt er een lelijke 'ground loop' om de hoek kijken welke een constante zoem tot gevolg heeft. Als de software mixer (Wave Link) wordt gebruikt om de microfoon te monitoren (sidetone of zero latency) dan treed er bij de gebruik van de uitgang op de microfoon zelf volgens de fabrikant 25ms vertraging op, wat nog net te doen is zonder dat het je gedachten verstoord tijdens het praten. Maar als deze uitgang dan naar een andere output stuurt (Externe geluidskaart b.v.) dan wordt de vertraging volgens de fabrikant 80ms, maar kwa gevoel eerder 250-500ms ofwel een kwart/halve seconde. Dit is dusdanig groot dat ik het 'onbruikbaar' wil noemen, het is dan alsof er continu iemand door jou heen praat met exact dezelfde woorden maar dan net wat later.
Mocht je geen behoefte hebben aan 'zero latency' monitoring (alleen via de PC/Mic mix in wavelink instelbaar), of gebruik maken van gebalanceerde audio apparatuur welke de 'ground loop' ruis zou weg filteren dan is dit een uitstekende keus.