Thuis heb ik een al jaren een compacte Italiaanse halfautomatische Espressomachine waarmee ik gewend ben handmatige espresso’s te maken en zelf melk op te schuimen met het stoompijpje.
Op mijn werk (ben al jaren zzp’r) wilde ik uiteindelijk, na alleen oploskoffie, toch maar eens fatsoenlijke koffie kunnen schenken voor bezoekers. Na een vakantieverblijf in een huis waar een standaard Nespressoapparaat stond op zoek gegaan naar 1 die ook melk kon opschuimen en niet te duur was. Het werd dus deze.
Ik was heel benieuwd toen ik voor de eerste keer een cappuccino ging maken met het ding. En jammer genoeg merkte ik meteen dat ik toch een beetje een interveniërende barrista moet spelen om de cappuccino zo te krijgen als ik wil: met microschuim dat enigszins gemengd wordt met de Espresso. Zoals je m in goede koffiebars krijgt, zeg maar. Met 1 druk op de ‘melkrecept’ knop krijg je dat dus niet. Dan wordt namelijk eerst de melk opgeschuimd en wordt daarna de koffie erin ‘gezet’. Resultaat: een gat in je -meestal vrij grove - melkschuim. Ik maak dus sindsdien eerst de espresso met de espresso-knop en daarna alleen de melk met de melkreceptknop. Dan moet je m meteen uitzetten, want anders gaat ie dus nog een keer koffie maken. Over het resultaat van deze alternatieve, ietwat omslachtige methode ben ik heel tevreden.
Voor wie niet zo kieskeurig is, is de melkrecept-knop een heel handige 1 druk op de knop. Maar. Dan komt de anticlimax: het schoonmaken van het melkreservoir: dat moet na elk gebruik, helemaal uit elkaar halen en met heet water en sop afgewassen.. Pfff.. Hoe handig zou het zijn om het gewoon in het apparaat zelf met heet water te kunnen doorspoelen.. Ik doe het dus meestal alleen met koud stromend water, en eens in de paar dagen met heet water, maar zelfs dan blijft het een heel gedoe. Enfin, voor deze prijs kun je misschien ook niet meer verwachten, dus na wat wikken en wegen heb ik besloten het apparaat te houden. En ondanks alles geniet ik wel heel erg van de mogelijkheid om klanten én mezelf op heel behoorlijke koffies te kunnen trakteren.