Eerst het goede nieuws: het scrollwheel gaat echt wel razendsnel, en blijft (lang) doordraaien als je het wieltje loslaat. Als je heel veel webpagina's moet doorzoeken, is dit jouw muis. Ik heb zelfs de snelheid van het scrollwheel van 3 lijnen naar 1 teruggebracht in de muisinstellingen, en dan liep het nog bliksemsnel.
Daarmee is ook het nadeel vermeld: het wieltje blijft vele seconden lang doordraaien, ook als je dan met je muis over andere applicaties beweegt. Plots zie je dan in de achtergrond je Excel, Word, Powerpoint ... pagina's doorscrollen. Je bent door je Excel of PowerPoint aan het scrollen, wil ergens iets kopiëren met Ctrl-C, en plots ben je een factor 1000 ingezoomd, want het wieltje draait nog altijd seconden door, en scrollen met de Ctrl toets ingedrukt is de zoomfunctie in Office. Het is echt een leercurve om het wieltje terug te stoppen als je het niet nodig hebt.
Dan komt het volgende probleem: het wieltje heeft geen hysteresis. Als je je vinger op het wieltje houdt, ga je voortdurend op en neer. Ook bij het bewegen van je muis, durft het scrollwieltje wel eens enkele hits geven. Ben je een presentatie aan het geven met de muis, en plots zit je 1, 2 of 3 slides verder omdat het wieltje bewogen heeft. Het ergste is dat bij mij het wieltje een minieme onbalans had. Als ik door pagina's scroll en ik stop, heeft het wieltje de neiging om wat terug te rollen. En dat maakte het helemaal onbruikbaar.
Kortom: geweldig snelle muis om te browsen, lastige leercurve bij gewoon gebruik, en voor office- of grafisch werk en gaming zelfs contra-productief.