In eerste instantie gekocht omdat ik binnenkort 12 uur lang in een vliegtuig moet zitten. Dat heb ik wel eens eerder gedaan zonder noise cancelling, maar dan ontwikkel je een soort tinnitus waardoor je het gebrom van de motoren 3 dagen later nog door je hoofd hebt zweven. Dus nouja. Met de menigte mee en de populairste noise cancelling koptelefoon op de kop getikt. En op m’n kop gezet.
Conclusie? De buitenwereld is gewoonweg te lawaaierig en nu wil ik niet meer zonder. Rondje supermarkt? Check. Werken op kantoor? Check. Op de bank Netflix kijken terwijl iemand anders tv kijkt? Hoppa, check. Je merkt pas hoeveel geluid er overal is als je deze rakker over je kruin plaatst. Ook als ‘ie niet aanstaat hoor je direct minder omgevingsgeluid. Nou moet ik wel altijd muziek aanzetten als ik ‘m op heb, want ik word echt compleet gestoord van het geëcho van m’n eigen hartslag. Zo stil is ‘ie dus. Om precies diezelfde reden heb ik de noise cancelling vrijwel altijd op maximaal staan. Stilletjes in m’n eigen bubbel. Lekker man.
Enige waar je nog last van hebt zijn plotselinge geluiden en het gepraat van anderen; daar hebben eigenlijk alle noise cancelling headphones wel moeite mee. Dus verwacht geen complete begrafenisstilte, maar meer het niveau van een stiltecoupé zonder getetter over het weekend van Julia en Sophie die achter je zitten te beppen. Die zitten nu voor je gevoel 6 rijen verderop. Scheelt toch.
Qua geluidskwaliteit toch een klein minpuntje, want zo bijzonder vind ik ‘m nou ook weer niet vergeleken met m’n airpods. Gewoon prima. Kan ook aan mij of m’n muzieksmaak liggen. Ben natuurlijk geen audiofiel maar gewoon een simpele ziel met een voorliefde voor veel bass (kan je instellen in de app!).
Dan wel weer +10 voor comfort, want dit ding weegt echt geen reet. En als brildrager maakte ik me zorgen om het drukken tegen m’n montuur - en misschien komt dat nog als je ‘m daadwerkelijk 12 uur lang op je koppie hebt - maar tot nu toe heb ik er geen moment last van gehad. De kussentjes zijn vrij zacht. Hebben ze over nagedacht bij de tekentafel van Sony.
Al met al tevreden. Is wellicht een prijsje waar je u tegen zegt maar dat haal je er met dagelijks gebruik echt wel uit. Ook voor langere reizen lijkt ‘ie me ideaal, of je nou in het vliegtuig, in de trein of in de auto zit. Reistasje krijg je erbij en godzijdank zit er een instructie bij hoe je je koptelefoon op moet vouwen, want we kunnen niet allemaal Einstein zijn. Maar we kunnen wel allemaal in stilte leven. Moet je alleen even een bestelling plaatsen.