Tijdens het uitpakken van de iRobot geeft de stofzuiger een prima indruk. Alles zit netjes verpakt incl. genoeg onderdelen om het onderhoud voor een goede periode te kunnen plegen. Er zitten simpele aanwijzingen bij om de robot snel gebruiksklaar neer te zetten. De eerste indruk is redelijk positief als viel mij wel op dat de stofzuiger vrij hoog is. Zeker als je dit vergelijkt met de nieuwste modellen van andere merken.
Ik had de app vooraf al geïnstalleerd voordat mijn bestelling geleverd was. De nieuwe iRobot app is niet mijn favoriete app. Het voelt allemaal wat onlogisch en onoverzichtelijk. De map ziet er prima uit zodra de robot de mapping ronde heeft gedaan. Echter moest ik de app meermaals resetten om meubels toe te kunnen voegen. De app bleef een wit scherm tonen. Ik lees hier online het e.e.a. over dus ik lijk niet de enige te zijn die hier tegenaan liep. Na een paar keer resetten was het zichtbaar en sinds die tijd werkt het overigens zonder problemen. Wel heeft de robot een ‘extra ruimte’ toegevoegd welke niet bestaat, maar welke ik met geen mogelijkheid kan verwijderen. Wel splitsen of samenvoegen, maar verwijderen staat de app hier in niet toe helaas.
De robot verbinden met wifi verliep moeizaam. De robot bleef foutmeldingen geven over het niet kunnen verbinden met het netwerk. Na de foutcode op te zoeken zou dit te maken hebben met speciale tekens in het wifi wachtwoord. Hoewel het hiermee ook direct opgelost was en de foutcode dus wel accuraat en nuttig is, vind ik het wat achterhaald dat een dergelijk apparaat moeite heeft met speciale tekens in een wachtwoord. Hopelijk kan iRobot hier iets aan veranderen via een software update.
De eerste mapping verliep goed zonder botsingen. Verschillende vloersoorten waren geen probleem en ook de drempels tussen verschillende kamers werd redelijk makkelijk overheen gereden. (lage drempels). Via de app is precies te zien waar de robot rijdt en wat deze doet. Misschien niet belangrijk, maar persoonlijk vind ik dat altijd wel handig. Wat ik wel mis is een aanduiding wat de robot tegenkomt wanneer er iets in de weg ligt. Mijn andere robot geeft een tekentje op de app met een foto er bij. De iRobot doet hier niets mee.
Qua stofzuigprestaties moet ik de iRobot prijzen. De grond, zelfs op het tapijt, is zo goed als stof en hondenharen vrij na de stofzuigronde. Het apparaat navigeert netjes, en rijdt redelijk strak om de spullen op de grond heen Zelfs mijn toevallig achtergebleven USB kabeltje wist hij te laten liggen.
Tot dusver moet ik zeggen dat ik verrast en enthousiast ben over de iRobot. Tot ik de dweilfunctie ging testen. Het begon goed. De robot zocht goed zijn eigen route zonder rare diagonale acties. Het begon met de uiterste randen van de woning om daarna ‘op te vullen’. Daar begon het probleem ook direct. Niet alleen bleven alle aanwezig vlekken achter, maar de robot wist er ook nieuwe vlekken bij te maken. Strepen, vlekken, schuim, plasjes water, druppels. Ik heb de robot de taak moeten annuleren om zelf de vloer in orde te gaan maken. Ik heb meerdere pogingen gedaan omdat iRobot zelf aangeeft dat de strepen minder worden. Ik heb absoluut niet de ervaring dat het beter wordt. Misschien heb ik een maandag-morgen model qua dweil, maar ik vond het schrikbarend slecht.
Zou ik het product aanraden of niet.. Als het voornamelijk gaat om stofzuigen en met de hoop dat iRobot via firmware nog iets kan verbeteren aan het dweilen, zou ik het durven aanraden wanneer er een flinke korting op de adviesprijs beschikbaar is. De potentie lijkt er namelijk wel te zijn. De dweil schuift uit en komt redelijk goed in hoekjes. Er lijkt alleen iets in de afstelling qua schoonmaakmiddel en water helemaal fout te gaan. De app mag ook wat verbetering ondergaan en hopelijk kunnen ze het volume van de stem van de robot nog iets verhogen. De dock maakt in mijn ervaring te veel geluid wanneer deze in de omgeving staat waar je zelf zit (woonkamer, keuken). Als het dock verder geplaatst kan worden zou dit geen groot probleem zijn.